Zasaď svůj strom Menu


Společnost Tetra Pak® má vedoucí postavení na trhu v oblasti zpracování a balení potravin. V úzké spolupráci se svými zákazníky a dodavateli dodává bezpečné a ekologicky šetrné výrobky, které každý den uspokojují potřeby milionů lidí ve více než 170 zemích celého světa.

Komplexní činnost firmy odpovídá zásadám ekologické politiky a trvale udržitelného rozvoje se snahou maximálně podporovat ochranu životního prostředí v každém článku řetězce výroby a spotřeby.

Tetra Pak® využívá obnovitelné zdroje, trvale snižuje spotřebu surovin a energií, sleduje životní cyklus svých výrobků, podporuje ekologické programy i samotnou recyklaci a druhotné zpracování nápojového kartonu. Firma je držitelem kombinovaného FSC® certifikátu lesní hospodaření/zpracovatelský řetězec.

Více informací…

Životní koloběh obalu Tetra Pak®

  1. Suroviny Tetra Pak® používá suroviny s maximálním ohledem na životní prostředí, kartony vyrábí ze dřeva, tedy obnovitelného zdroje.
  2. Proměna v karton Karton je laminován tak, aby uchovával výživné hodnoty nápoje a zabránil přístupu nečistot a oxidantů.
  3. Plnění Tetra Pak® dodává svým zákazníkům plnící systémy, které garantují tu nejvyšší kvalitu a efektivitu zpracování.
  4. Přeprava Přeprava a logistika prodeje jsou základem efektivní distribuce, snižování dopadů na životní prostředí a zvyšování hodnoty pro zákazníka je pro Tetra Pak® důležitou prioritou.
  5. Zpracování Tetra Pak® nabízí kromě obalů také zařízení pro zpracování potravin, s důrazem na bezpečnost a vysokou kvalitu výrobků.
  6. Mléko a džusy Hlavním cílem při zpracování a balení je zachovat přírodní vlastnosti a maximální čerstvost nápojů bez konzervantů.
  7. Spotřebitelé Nápojové kartony jsou navrženy s ohledem na potřeby spotřebitelů. Jsou praktické, vysoce hygienické a výrobky v nich skvěle chutnají.
  8. Recyklace Použité nápojové kartony jsou recyklovatelné a recyklují se. Vyrábějí se z nich například školní sešity, krabice, ubrousky, toaletní papír, izolační desky. Dokonce se z nich staví domy.

Pomozte pohádkovému lesu i vy!

A to tím, že v něm zasadíte vlastní pohádkový strom.